فلکه Mc Nylon

فلکه Mc Nylon | قیمت فلکه MC Nylon | مزایای فلکه MC Nylon | برند پرشیا لیفت

فلکه Mc Nylon چیست؟(فلکه ام سی نایلون)

فلکه Mc Nylon  یا فلکه ام سی نایلون از پلی آمیدهای پلیمری و از جنس نایلون و پلاستیک های مهندسی شده و خاص، برای استفاده در صنایع کاربرد دارد، تولید می گردد. مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع فلکه ها، رزین کریستالی سخت می باشد. فلکه Mc Nylon یکی از قطعات جدید و به روز و با صرفه اقتصادی و همراه با وزن مولکولی پایین در کنار استحکام بالا در آسانسورها کاربرد دارد. فلکه ام سی نایلون جایگزین مناسبی به جای فلکه های هرزگرد چدنی و قدیمی آسانسور که در بخش تعلیق آسانسور(انتقال قدرت) به کار گرفته می شدند، می باشند. فلکه Mc Nylon (فلکه ام سی نایلون) از جنس پلی آمید پلیمری، در ایران و توسط شرکت بزرگ پرشیا لیفت تولید و به بازار عرضه می شود.

از فلکه Mc Nylon که در بخش انتقال قدمت از نیروی محرکه اسانسور استفاده می گردد، و استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری خیلی کمی دارند و جایگرین فلکه های قدیمی و پرهزینه شده اند. این قطعه جایگزین مناسبی از نظر قیمت و هم از نظر طول عمر و استحکام و عدم فرسایش و خوردگی و ساییدگی و در نهایت عدم نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم در مقایسه با مدل چدنی، محسوب می گردد. این قطعه از مزیت های زیادی برخوردار است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

تولید فلکه Mc Nylon منحصراً توسط شرکت بزرگ پرشیا لیفت در ایران و برای اولین بار، مهندسی سازی و بازطراحی و به تولید انبوه رسیده است. فلکه هرزگرد و فاصله انداز (deflector and Secondary) از جنس Nylon 6 ، طبق گزارش مجله Elevator World در اروپا از سال 1970 میلادی در دسترس قرار گرفته است. این مدل فلکه ها در اروپا از سال به بعد شروع به تولید، فروش و کاربرد در آسانسورها قرار گرفته و تا سال 2010 به اوج تولید و مصرف خود رسیده است.

نمودار فروش و کاربد فلکه های Mc Nylon

فلکه Mc Nylon

Mc Nylon ( ام سی نایلون) چه نوع موادی هستند؟

Mc Nylon از که از مواد نایلون و پلاستیک مهندسی شده در صنایع و پلی آمیدهای پلیمری هستند، مواد اصلی تشکیل دهنده آن ها رزین کریستالی سخت می باشد. این مواد در کنار سبکی، در برابر فشارها و ساییدگی و خوردگی ها، تحمل پذیری بالایی دارد و تست های سختگیرانه ای را در آزمایشگاه ها پشت سر گذاشته اند.

شاخصه های مهم  Mc Nylon  وزن مولکولی بسیار کم و پایین و در مقابل از استحکام مکانیکی بالایی برخوردارند. انعطاف بالا، مقاومت در برابر گرمای زیاد، مقاوم در برابر ساییدگی و سایش، ضریب اصطکاک کم، خودروانکاری، مقاوم در برابر ایجاد صدا و جاذب شوک هستند. این نوع فلکه ها همچنین مقاومت در برابر مواد شیمیایی اسیدی کم و قلیایی و حلال های صنعتی و مقاوم در برابر انواع روغن های صنعتی خورنده هستند. این محصول با دارا بودن خصوصیات عایق الکترونیکی و الکتریکی، غیر سمی و بی بو بودن از مهمترین شاخصه های Mc Nylon که مواد اصلی و تشکیل دهنده فلکه Mc Nylon است، می باشد.

Mc Nylon ها کاربردها زیادی از قبیل استفاده در گایدها، راهنمای ریل و پولی های سیم بکسل و یاتاقان ها دارند.

مشخصات فنی فلکه Mc Nylon

مشخصات فنی فلکه Mc Nylon چیست؟

فلکه MC Nylon به علت داشتن خواص عالی و مزیت های بی شمار به عنوان جایگزینی مناسب و ایده آل برای فلکه هرزگردهای قدیمی و چدنی در سال های پیش رو معرفی  شده اند.

دلیل استفاده از فلکه Mc Nylon صرفه اقتصادی مناسب و سبک سازی در عین حال مقاومت بیشتر در برابر عوامل محیطی و فرسایشی و خوردگی و سایش و همچنین دارا بودن خواص خودرونکاری، و عدم نیاز به تعویض های متعدد و یا نیاز به سرویس و تعمیر و نگهداری ندارند.

در جدول ذیل به مشخصات فنی فلکه ام سی نایلون اشاره خواهیم نمود:

فلکه Mc Nylon

قیمت فلکه Mc Nylon (قیمت فلکه ام سی نایلون) چقدر است؟

قیمت فلکه Mc Nylon یا ( قیمت فلکه ام سی نایلون) در بازار به علت نوسانات ارزی و تورم ماهانه روند ثابت و مشخصی ندارد. فروش فلکه ام سی نایلون، به علت انحصاری بودن و تولید توسط شرکت دانش بنیان پرشیا لیفت، که از طریق بازطراحی و تغییرات اساسی توسط مهندسین شرکت پرشیا لیفت، به تولید انبوه رسیده است، به صورت کلی به فروش می رسد. خرید فلکه ام سی نایلون را می توان از طریق تماس با ما در سایت ما، با بخش فروش شرکت در ارتباط باشید و از قیمت به روز و دقیق آن مطلع گردید.

فلکه Mc Nylon

مزیت های مهم فلکه Mc Nylon چیست؟

1-پایداری و تنوع ابعادی.

2-استحکام زیاد و سختی بالا.

3-وزن خیلی کم در مقابل سختی بالا.

4-قیمت مناسب و پایین در مقابل مدل های چدنی.

5-تنش پسماندی خیلی کم در مقابل خستگی های خوب.

6- مقاومت زیاد در برابر ضربات و چقرمگی خیلی بالا.

7-جذب صدا و شوک و داشتن خواص لغزشی خیلی زیاد.

8-ضریب اصطکاک کمک در برابر سایش و فرسودگی و خوردگی.

9-زرد رنگ بودن جنس که مزیت این شاخصه در برابر خوردگی و زنگ زردگی به علت جنس نایلونی آن.

10-نصب آسان و راحت به علت دارا بودن وزن کم و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در مقابل طول عمر زیاد.

11-افزایش طول عمر سیم بکسل ها به خاطر خاصیت روانکاری و انطباقی که فلکه Mc Nylon از خود در برابر انواع سیم بکسل ها نشان می دهد.

فلکه Mc Nylon

فلکه Mc Nylon یا فلکه چدنی، کدام بهتر است؟

مزیت ها و ویژگی هایی که فلکه Mc Nylon  نسبت به فلکه های چدنی و قدیمی دارد، می توان به داشتن وزن سبک در مقابل استحکام و دوام بالاتر در برابر عوامل محیطی و یا خوردگی های ناشی از مواد شیمیایی و یا اسیدی و قلیایی دانست. Mc Nylon با محیط سازگارتر و خاصیت الاستیکی و حرکتی نرم و روان دارد. این محصول خاصیت جاذب صدا و شوک و همچنین برخورداری از قیمت پایین تر نسبت به فلکه های قدیمی و چدنی می باشد و وجه تمایز آن است.

اگر بخواهیم از مزیت های فلکه های چدنی نسبت به فلکه ام سی نایلون را نام ببریم، شاید بتوان گفت استحکام بالاتر و مناسب برای آسانسورهای با ظرفیت بالا یکی از این مزیت های آن است. اما این فلکه ها از کارکرد لغزشی مناسب و روانی برخوردار نیستند.

در مقابل برای ارتقا خواص مقاوم سازی فلکه های چدنی می توان از فرایندهایی نظیر سخت کاری و آلیاژسازی و عملیات های حرارتی برای پایداری بیشتر برای فلکه های چدنی به کار برد. ولی در عمل این کارها هزینه ها را بالاتر خواهد برد و این قطعه برای مشتری گرانتر تمام خواهد شد.

با این حال نظر با مشتری است و مشتری هست که تصمیم می گیرید که کدام نوع از فلکه هرزگردها را استفاده نماید. اگر از دید بلند مدت بخواهیم نگاه کنیم، فلکه Mc Nylon  هزینه های کمتری را بر دوش مصرف کننده از نظر تعمیر و نگهداری و عدم نیاز به تعویض زود هنگام نسبت به برادر چدنی خود دارد.

فلکه Mc Nylon

چرا باید از فلکه Mc Nylon به جای فلکه های قدیمی و چدنی استفاده کنیم؟

فلکه های Mc Nylon به علت سبکی و در عین حال انعطاف پذیری خوب و مقاوم در برابر سایش و خوردگی ها و سرما و گرما و ضد اسیدی بودن  و سازش در محیط های قلیایی، در کنار باصرفه بودن اقتصادی خوب، نسبت به فلکه های هرزگرد آسانسور چدنی و قدیمی،  از مزیت های بارز این نوع فلکه هرزگردها می باشد.

سبکی و در عین حال مقاوم بودن چند برابری و داشتن صرفه اقتصادی مناسب Mc Nylon در مقابل فلکه هرزگردهای چدنی و قدیمی، می تواند انگیزه مناسبی برای استفاده از این نوع فلکه ها برای مشتریان محسوب شود.

جایگزینی فلکه چدنی با فلکه Mc Nylon

آیا فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) یک محصول سبز و دوست دار محیط زیست است؟

در دنیای امروزی، یکی از دغدغه ی جامعه بشری، وجود انبوهی از زباله های خانگی و یا صنعتی می باشد که آسیب فراوانی به محیط زیست انسان ها وارد کرده است. این موضوع تبدیل به یک معضل در جوامع بشری شده است. امروزه ما با این چالش بزرگ روبرو هستیم و وظیفه همه ما این است که از مواد خام به روش هایی که با محیط زیست سازگارتر است، استفاده کنیم و آن را مدیریت نماییم.

بر همین اساس شرکت بزرگ پرشیا لیفت که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان قطعات مکانیکی آسانسور است، بر آن شده تا حدالمقدور، محصولات تولیدی خود را به سمت سازگار با محیط زیست هدایت کند. این کار می تواند کمترین آسیب به محیط زیست وارد نماید. یکی از این محصولات سبز تولیدی شرکت بزرگ پرشیا لیفت که توسط این شرکت بازطراحی و پس از گذراندن تست های زیست محیطی و گرفتن استاندارهای لازم، به تولید انبوه رسیده است، فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) می باشد.

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) چه در تولید و چه در حین عملکرد و کارایی، ذخیره و صرفه جویی خوبی در مصرف منابع و انرژی دارد. اگر از فلکه ام سی نایلون بدرستی و صحیح استفاده شود، منجر به کاهش هزینه ها در تولید، سرویس و نگهداری و نصب و راه اندازی آسانسورها خواهد شد.

فلکه Mc Nylon

 

مراحلی که برای رسیدن به یک محصول سبز در تولید قطعات مکانیکی آسانسور نیاز است، چیست؟

 ما با انجام مراحل متعدد و سخت و همچنین تقبل هزینه های تحقیق و توسعه و نمونه سازی و رسیدن به تولید سبز و سازگار با محیط زیست، این چالش را پشت سر گذاشته ایم. ما به راه حل مناسبی برای ایجاد کیفیت و عملکرد این قطعه مهم و اساسی در آسانسور که اولین مزیت آن کاهش وزن و بهبود عملکرد آن است، دست یافته ایم.

 مزیت های دیگری که فلکه ام سی نایلون با تبدیل شدن به محصولی سبز و قابل بازیافت که بدون آسیب و با کمترین خسارت به محیط زیست چه در هنگام تولید و چه در عملکرد و همچنین در بازیافت، به آن اشاره خواهیم نمود.

محصول سبز در فلکه Mc Nylon

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) چه بهبود و شاخصه هایی از نظر زیست محیطی دارد؟

1.کاهش وزن

2.بهبود عملکرد

4.پایداری محیط زیست

3.کاهش هزینه سرویس و نگهداری

5.کاهش در مصرف انرژی و هزینه تولید

کاهش وزن در فلکه Mc Nylon

– کاهش وزن

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) نه تنها باعث کاهش فلکه هرزگرد شده بلکه از نظر عملکردی و استحکام الزامات آن را برآورده نموده است. کاهش وزن یک محصول یعنی کمتر آسیب رسیدن به محیط زیست به علت کمتر برداشت شدن مواد اولیه از طبیعت می باشد.

کاهش وزن فلکه ام سی نایلون این امکان را به نصابان و تعمیرکاران آسانسور می دهد که راحت تر و به سهولت بتوانند این محصول را نصب و راه اندازی نمایند. از طرفی دیگر وزن سبک این محصول جابه جایی آن را آسانتر و هزینه های حمل و نقل را نیز کاهش می دهد.

بهبود عملکرد در فلکه Mc Nylon

– بهبود عملکرد

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) به دلیل این که مقاومت بالایی دارد، سایش و خوردگی در این محصول کمتر و راندمان کار را بالا برده و طول عمر بیشتری نسبت به مدل قدیمی تر خود یعنی فلکه های چدنی دارد. این  محصول به علت الاستیک بودن و داشتن خاصیت لغزشی مناسب و خوب شیارها و منطبق بودن با سیم بکسل ها،  پایداری و ظرفیت بار فلکه بیشتر شده و با حرکت نرم و روان خود تکانه های افقی را نیز از بین برده است.

فلکه Mc Nylon

پایداری زیست محیطی

پایداری زیست محیطی چیست؟ در پاسخ به سوال پایداری زیست محیطی و به طور اخص برای محصول فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) ، بدان معناست که اقدام به شیوه و روشی که منابع طبیعی را برای نسل های آینده و ایجاد زندگی برایر برای آن ها و خسارت کمتر به محیط زیست برای نسل آیندگان، محیطی سالم تر فراهم باشد.

فلکه ام سی نایلون با کاهش مصرف انرژی و کاهش استفاده از مواد اولیه و قابل بازیافت بدون آلودگی، منجر به تحقق این امر پایداری زیست محیطی گردیده است. بازیافت فلکه ام سی نایلون اغلب به صورت شیمیایی و به روش پلیمریزه انجام می گردد.

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) یکی از محصولاتی است که از تولید فلزی و چدنی به یک محصول سازگار با محیط زیست که آلودگی در تولید و بازیافت ندارد، تبدیل شده است.

کاهش هزینه تعمیر و نگهداری در فلکه Mc Nylon

– کاهش هزینه سرویس و نگهداری

فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) به علت دارا بودن خاصیت ضد سایشی و خودروانکاری، نیاز چندانی به روغن کاری ندارد. این فلکه با توجه به دوامی که دارد، فرسودگی و تعویض آن به ندرت انجام می شود. این موضوع می تواند استفاده از روغن های صنعتی را نیز کاهش و گامی در صرفه جویی در هزینه ها و رفع آلودگی هایی که روغن های صنعتی ایجاد می کنند را کاهش دهد.

 

کاهش مصرف انرزی در فلکه Mc Nylon

– کاهش در مصرف انرژی و هزینه تولید

آلودگی محیط زیست در تولید فلکه هرزگردهای چدنی و قدیمی به مراتبط بیشتر و مخرب تر از تولید فلکه ام سی نایلون (MC Nylon) می باشد. ذوب و ریخته گری که در تولید نمونه چدنی این فلکه ها باید انجام شود، منجر به سوزاندن مازوت یا مواد نفت و گاز می شود که میتواند محیط زیست را به شدت آلوده کند. اما در عوض برای تولید فلکه های ام سی نایلون نیازی به انجام این مراحل نیست و این محصول ساده تر و از راه های سالم تر تولید می شود.

فلکه Mc Nylon

کدام شرکت پیشرو در تولید فلکه Mc Nylon آسانسور در ایران می باشد؟

شرکت تولیدی و صنعتی بزرگ پرشیا لیفت تولید کننده فلکه Mc Nylon و یکی از بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان قطعات مکانیکی آسانسور در ایران می باشد. این شرکت با عنایت به خداوند متعال توانسته است، در بخش نیازهای داخلی، فلکه Mc Nylon  و اکثر قطعات مکانیکی آسانسور را به خودکفایی کامل برساند و در این زمینه صادرات به خارج از کشور نیز داشته باشد.

شرکت پرشیا لیفت تولید اکثر قطعات مکانیکی آسانسور را در برنامه کاری خود دارد و توانسته است نیازهای کشور را در این بخش تامین نماید. در بخش صادرات به خارج از کشور نیز این شرکت توفیق این را داشته است که قطعات مختلف مکانیکی آسانسور را به کشورهای همجوار و دور دست نیز صادر کند. صادرات این محصولات برای کشور عزیزمان ایران، ارز آوری مناسبی داشته است.

این شرکت مهندسی و تولیدی پا را فراتر گذاشته و همه روزه در حال گسترش و نوآوری و به روزرسانی محصولات جدید خود در سطح استاندارهای جهانی می باشد. یکی از این تولیدات به روز که توانسته است به خودکفایی و برطرف نمودن نیاز کشور را برآورده نمایید، تولید فلکه ام سی نایلون (Mc Nylon)  بهینه و سبز است که سازگاری خوبی با محیط زیست دارد.

این محصول که جدیدترین نوع تولید فلکه هرزگردهای آسانسور محسوب می شود، از ایمنی و خصوصیات بی شماری برخوردار است. این فلکه ها مقاومت بالایی در برابر همه عوامل محیطی و طبیعی و یا عواملی شیمیایی و اسیدی و قلیایی دارد.

4.7/5 - (7 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
قلاب سربکسل آسانسور | خرید قلاب سربکسل آسانسور | پرشیا لیفت

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست